'

Lokale MED-undervisere

Lokale MED undervisere

Udpegning og uddannelse af lokale MED undervisere

Hovedudvalgene i kommuner og regioner kan udpege lokale MED undervisere. De centrale parter (KL, Danske Regioner og Forhandlingsfællesskabet) har fastlagt krav til uddannelse og certificering af de lokale MED undervisere.

Lokale certificerede MED undervisere kan afholde MED uddannelse i deres egen kommune eller region.

De lokale MED undervisere får deres grundlæggende MED underviseruddannelse og deltager i netværk og videndeling i PUF Akademi. Det er også her de opretholder deres certificering ved at deltage i en årlig underviserkonference og en uddannelsesdag.

Nedenfor finder du en oversigt over certificerede lokale MED undervisere:

Avatar
Bettina Brix


Avatar
Bodil Kjær


Avatar
Dorthe Bach Hansen
Arbejdsmiljøunderviser


Avatar
Dorthe Erika Vang Jensen
Arbejdsmiljøunderviser


Avatar
Henrik Gren Brodersen


Jørgen Frost Henriksen
Jørgen Frost Henriksen
Arbejdsmiljøunderviser


Avatar
Lone Justesen
MED- og arbejdsmiljøunderviser


Avatar
Mai Nørremark Kristensen


Morten Bahnsen
Morten Bahnsen
MED- og arbejdsmiljøunderviser


Avatar
Peder Bang


Per Andersen Repstock
Per Andersen Repstock
MED- og arbejdsmiljøunderviser


Avatar
Tina Busholdt
Arbejdsmiljøunderviser


Avatar
Klaus Moldt
Aabenraa Kommune


Avatar
Louise Baad Ellekjær Jensen
Aabenraa Kommune


Jens Hørning Jørgensen
Jens Hørning Jørgensen
Aalborg Kommune


Avatar
Anders Probst Jensen
Aarhus Kommune


Lasse Holm
Lasse Holm
Aarhus Kommune


Maibritt Villadsen
Maibritt Villadsen
Aarhus Kommune


Tina Salmon
Tina Salmon
Aarhus Kommune


Trine Brüsch
Trine Brüsch
Assens Kommune


Avatar
Charlotte Møller Hornum
Favrskov Kommune


Avatar
Finn Rubach-Larsen
Favrskov Kommune


Avatar
Mia Hegnslund
Fredensborg Kommune


Avatar
Heidi Juel Kolters
Gribskov Kommune


Avatar
Tasja Roswall Dekkerhus
Gribskov Kommune


Avatar
Torben Feldskov
Guldborgsund Kommune


Avatar
Kirsten Besendahl
Haderslev Kommune


Avatar
Tina Vesthald
Halsnæs Kommune


Avatar
Charlotte Justesen Bork
Jammerbugt Kommune


Avatar
Louise Werner Gielsager
Københavns Kommune, Børne- og Ungdomsforvaltningen


Avatar
Peter Kamvig
Københavns Kommune, Børne- og Ungdomsforvaltningen


Avatar
Anna Hjerrild
Kolding Kommune


Avatar
Bente Elisabeth Hauborg
Kolding Kommune


Avatar
Ingo Hahn
Kolding Kommune


Avatar
Karen Vestergaard
Kolding Kommune


Avatar
Christian Nielsen
Lolland Kommune


Avatar
Louise Hoeg
Lyngby-Taarbæk Kommune


Avatar
Trine Gundesen
Mariagerfjord Kommune


Avatar
Jane Klitholm Sandgreen
Middelfart Kommune


Avatar
Lone Brask Bay
Odder Kommune


Avatar
Torben Nielsen
Odder Kommune


Avatar
Lene Skjøtt
Randers Kommune


Avatar
Thomas Holm Krogh
Randers Kommune


Pernille Byskov Hillersborg
Pernille Byskov Hillersborg
Rebild Kommune


Avatar
Helle Willemoes Knøsgaard
Region Nordjylland


Avatar
Signe Willumsen
Rudersdal Kommune


Linda Maron
Linda Maron
Sønderborg Kommune MED- og arbejdsmiljøunderviser


Avatar
Pia Kistrup Rasmussen
Svendborg Kommune


Avatar
Kim Jørgensen
Varde Kommune


Avatar
Jens Boye Ravn
Vejle Kommune


Avatar
Maria Dorthea Hansen
Vejle Kommune


Avatar
Heikki Visby Wickberg
Vesthimmerlands Kommune


Dorte Deichmann
Dorte Deichmann
Viborg Kommune